Sztab Dowództwa Sił Lądowych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-10-23 14:02:38

OlekMilczycki

Dowódca Sił Lądowych

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 127
Punktów :   

30 Brygada Powietrzno - Desantowa

3 Batalion Desantowo-Szturmowy
    32 Pułk Śmigłowców Bojowych

Offline

 

#2 2010-10-25 15:10:21

 RobinMaster

Szef Sztabu DSL

Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 3
Punktów :   

Re: 30 Brygada Powietrzno - Desantowa

RAPORT dot-Zdolności Bojowych Wojsk Pow-Des /Strona-1
W dniu dzisiejszym jako nowo mianowany Dowódca Wojsk Pow-Des dokonałem inspekcji w podlegających mi Brygadach celem oceny stopnia wyszkolenia żołnierzy i oceny stanu sprzętu jakim dysponują.
O godz 7Am wspólnie z Adiutantem Dowódcą 30 Brygady i szefem szkolenia udaliśmy się na poranny apel celem przeglądu wojska.
Krótko po apelu udaliśmy się na pobliski poligon Gdzie żołnierze 3 i 4 kompani z 3 Batalionu zaprezentowali swoje umiejętności wykonując zadanie według scenariusza który obejmował desant komandosów ze śmigłowców wkroczenie między zabudowania, przeszukanie wioski zabezpieczenie oraz zniszczenie ukrytej tam broni po czym powrót i odparcie ataku rebeliantów z użyciem Środków Pozoracji Pola Walki i tu zależnie od rozwoju sytuacji ewakuacja rannych i własna pod ostrzałem. Zdolności bojowe oceniam na poziomie dobrym aczkolwiek dobry to nie Bardzo dobry.
Z poligonu udaliśmy się do pobliskiej Bazy Lotniczej w której stacjonują śmigłowce bojowe 32 Pułku. Jak to mówią nasz Pilot poleci nawet na drzwiach od stodoły, ale mimo doświadczenia Pilotów i świetnych Mechaników sprzęt którym oni dysponują pozostawia wiele do życzenia. Mi-17 czy Mi-2 mimo świetnego serwisu lata świetności mają już dawno za sobą i jednym z moich priorytetów będzie zdobycie funduszy i zorganizowanie wraz z MON-em przetargu na nowoczesne maszyny które z pewnością zwiększą zdolności bojowe Bordowych beretów. Pod koniec inspekcji 30 Brygady poinstruowałem Szefa szkolenia aby dołożył większych starań by poziom jaki prezentują komandosi był jak najlepszy. Z Bazy Lotniczej 32 Pułku udałem się Śmigłowcem do 35 Brygady Kawalerii Powietrznej.






31 Pułk Desantowo-Szturmowy
!--- 3 Batalion Desantowo-Szturmowy
!--- 4 Batalion Desantowo-Szturmowy

Struktura Batalionu
!--- 1 Kompania szkoleniowa
!--- 2-5 Kompania Korpusu szeregowych
!--- Kompania Rozpoznania
!--- Kompania Medyczna
!--- Kompania Zaopatrzenia
!--- Kompania Logistyczna
Sprzęt- HMMWV szt-25
Honker szt-25
Star 266 szt-15
Star 1466 szt-20
WR BRDM-1 szt-5

32 Pułk Śmigłowców Bojowych
!--- Mi 2T szt-6
!--- Mi 24D szt-16
!--- Mi 24W szt-16
!--- Mi 8T szt-6
!--- Mi 17 szt-4
!--- Mi 17AE (MED) szt-1

Jednostki wchodzą w skład 30 Brygady Wojsk Aeromobilnych



W wyniku reformy w Siłach lądowych, Dowództwo Wojsk Aeromobilnych Po uprzednich konsultacjach z Dowódcą SL podjęło następujące decyzje:
- Rozwiązana zostaje 35 Brygada Wojsk Aeromobilnych a co za tym idzie, Zlikwidowany zostaje 6 Batalion Kawalerii Powietrznej, Rekruci zostaną oddelegowani do 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej który będzie dalej funkcjonował, Dodatkowo w 7 Batalionie sformowane zostaną 2 Szwadrony, pozwoli to na częściowe przerzucenie żołnierzy z likwidowanego Batalionu i ograniczenie choć trochę nieuniknionych wypowiedzeń kontraktów wśród żołnierzy Korpusu szeregowych jak i Kadry szkoleniowej czy Kadry Dowódczej.
Likwidacji poddany zostanie także 4 Batalion Desantowo- Szturmowy z 30 Brygady Wojsk Aeromobilnych, procedury likwidacji będą identyczne jak w 6 Batalionie KP.
Oficjalnie funkcjonować będzie 7 Batalion Kawalerii Powietrznej ( który dalej będzie wykonywał swoje zadania włącznie ze szkoleniem i przygotowaniem do przysięgi młodego wojska) oraz 3 Batalion Desantowo Szturmowy. Oba Bataliony będą funkcjonować w 31 Pułku Powietrzno Desantowym.
Rozwiązaniu poddany zostanie także 37 Pułk śmigłowców Bojowych z którego część sprzętu zostanie przesunięta do 32 Pułku Śmigłowców Bojowych a część do nowo utworzonego 33 Pułku śmigłowców Transportowych. Nadwyżka sprzętu który pozostanie po reorganizacji podległych mi wojsk zostanie oddana do dyspozycji Dowództwa SL. Jednocześnie Korzystając z przebudowy Struktur Wojsk Aeromobilnych wycofane ze służby zostaną Śmigłowce Mi 2T których moc przerobowa stanowczo spadła i nie utrzymuje już wystarczającego poziomu który pozwalałby na wykorzystanie ich w Wojskach Aeromobilnych.

Plan Reorganizacji Wojsk Aeromobilnych wejdzie w życie po zaakceptowaniu przez Dowództwo Sił Lądowych.

Do Planu Reorganizacji dołączony zostanie nowy zarys dot- Struktur Hierarchicznych oraz organizacyjnych w przebudowanych Wojskach Aeromobilnych

Dowódca Wojsk Aeromobilnych
Pułk- Robin Masters


Struktura poszczególnych Batalionów
3 Batalion Desantowo-Szturmowy
!--- 1 oraz 2 Kompania Szkolna
!--- 3 do 7 Kompani
!--- Kompania Rozpoznania
!--- Kompania Medyczna
!--- Kompania Zaopatrzenia
!--- Kompania Logistyczna

Sprzęt:
HMMWV Szt-15
Honker Szt- 15
Star 266 Szt- 10
Star 1466 Szt- 15
WR BRDM Szt-3

Z 3 Batalionem Desantowo-Szturmowym współpracuje w charakterze wykonywania zadań Bojowych i Szkolnych:

32 Pułk Śmigłowców Bojowych
!--- Mi 24D Szt- 16
!--- Mi 24W Szt- 16
!--- W-3W ( Sokół ) Szt- 10
!--- Mi 17 AE (MED) Szt- 1

Wszystkie Jednostki wchodzą w skład 30 Brygady D-S


Decyzją Dowództwa Wojsk Powietrzno-Desantowych  prowadzone są czynności nad stworzeniem specjalnego kursu taktyczno-wytrzymałościowego którego celem będzie nie tylko szkolenie ale przede wszystkim znalezienie osób mających takie cechy osobowe i przywódcze oraz predyspozycje które rozwijane w dalszych etapach ukształtują ich na dojrzałych liderów.
Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla dowódców pododdziałów najniższego szczebla tj Drużyn i Plutonów.
Kurs będzie znany pod nazwą PATROL.

Dowódca Wojsk Aeromobilnych
Pułk- Robin Masters

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bsntuo.pun.pl www.footballgalactik.pun.pl www.klasa2d-brx.pun.pl www.zak-opole-1b.pun.pl www.zse-chorzow.pun.pl